Міграційна служба України відмовила у політичному притулку опозиційній журналістці Жанарі Ахметовій

опубліковано 27 жовт. 2017 р., 10:06 office ewgenus   [ оновлено 27 жовт. 2017 р., 10:07 ]
Жанара Ахметову
Казахстан оголосив в розшук журналіста Жанар Ахметова, таким чином, набув чинності вирок, який, на думку юристів, є незаконним. Міграційна служба України Ахметову відмовлено в наданні притулку. Але журналіст не знав про це, тому що не зміг представити apelyatsiyu.Delo Zhanarи Ahmetovoy: Україна innew pomohaet авторитарний режим poymke ​​oppozytsyonnoho журналіст незабаром після того, як вона була заарештована з грубими порушеннями законодавства України та затримана на 18 днів. На суді стало відомо фактами, які можуть говорити про співпрацю між українським і казахськими спецслужбами екстрадиції Ахметовим. За останній місяць це третій випадок затримання журналіста в Україні в результаті зловживання системи Інтерполу авторитарних державами Центральної Азії. Україна підтверджує репутацію країни небезпечною для біженців і шукачів притулку. Жанар Ахметов (yspolzuet zhurnalystskye psevdonymи "Жанар Ахмет" і "Джоан Бота") - Казахстан і zhurnalystka oppozytsyonnaya aktyvystka. У березні 2017 року Рік IIA прибув в Україну і подав заяву про Отриманні bezhentsa статусу. 

Затримання Ахметов зробив невідомими особами, які звернулися до нього силі 

10.21.2017, в суботу, о 18:15 два невідомих людей в штатському ошуканих Жанар Ахметова покинути квартиру, а потім затримали її в коридорі. Вони представилися як співробітники української міліції, але не показали документи. Їм не дозволили повернутися в квартиру Ахметова. За словами Ахметова, вона хотіла подзвонити, але один з чоловіків в цивільному одязі (згодом він назвав себе «Олександр Ositenko») схопив її за руку і спробував забрати телефон. З лівого боку з'явився Ахметов гематома і рукав одяг був порваний. Тілесні ушкодження були повідомлені лікарями лікарні. Ахметов розцінили інцидент як спробу викрадення людей, організованою казахстанськими спецслужбами. Вона подзвонила в поліцейський патруль, який після прибуття, за словами адвокатів, пропали двоє невідомих в цивільному.

 С 18:15 до 21:30 Ахметовою Разом з 9-річним sиnom uderzhyvaly в коридорі. Ahmetovoy повідомив, що IIA до rozиske Інтерполом на вимогу Казахстану, але не nykakyh podtverzhdayuschyh документів predostavyly. О 22:00 ї Відділенні доставили в поліцію. Тільки в 00:16 факсимільного polucheno Це було підтвердження від українського бюро Інтерполу в prebиvanyy Ahmetovoy в rozиske. Таким чином, podcherkyvayut Як advokatи, з 18:15 до 00:16 Ахметов uderzhyvaly без kakyh Liboje dokumentalnиh основі. 

Можливе співробітництво корумпованість правоохоронних органів Казахстану і України щодо Управління Ахметова 

17.08.2017 Казахстан Генеральна прокуратура направила в Генеральну прокуратуру України з проханням про видачу Ахметову, в якому говориться: «За наявними даними, JB Ахметов створений в Україні, мешкає за адресою: м Київ вулиця. Теодор Драйзер, 11 ". Це може означати, казахські секретні служби оперативної діяльності в Україні. Офіс України прокуратура звернулася до СБУ, як Казахстан дізнався інформація відповідальність української влади. 

24/10/2017, при розгляді прохання про арешт про видачу, прокурор надав рішення суду від 10.18.2017 міграційної служби про відмову про надання притулку Ахметовою. Ні Ахметов, ні її адвокати нічого не знали про це рішення. Суд послався на документ, незважаючи на те, що прокурор за умови лише несертифікованих копії низької якості. Крім того, юристи задаються питанням, як рішення міграційної служби може потрапити в руки прокурора, який не є стороною в разі надання притулку. 

Слід зазначити, що 18.10.2017 було прийнято рішення відмовитися від житла, і після 3 дня двоє невідомих прийшли затримати Ахметову. Є побоювання, що ці люди повинні знати рішення міграційної служби. Ахметов передбачає, що вони були представниками спецслужб. За словами Ахметова, Україна часто помічав стеження за ним і його сином. Потрібні по звинуваченню в «шахрайстві» є незаконним, тому що там є вже вирок 

Казахстан Ахметов оголошений в розшук за звинуваченням в «шахрайстві» в період 2005-2008 рр. Він був звинувачений в тому, що вона нібито не виконали зобов'язання в зв'язку з цим »з покупкою нерухомості і стягнення заборгованості. Однак, у даній кримінальній справі були засуджені Ахметову. 24.11.2009 казахстанський суд засудив її до семи років позбавлення волі. Виконання вироку було відкладено до досягнення її дитиною 14-річного віку (11/05/2021). 

Адвокат Владислав Грищенко підкреслив chtoesli уряд шукає людина, щоб відбувати покарання, то вам необхідно зламати нову кримінальну справу за звинуваченням в суді за замовчуванням. Це було зроблено у зв'язку з Ахметовим, тому його оголошення в пошуку було незаконним.

Крім того, в грудні 2016 року в Казахстані було оголошено амністія відповідно до якого, за словами адвоката Казахстан Серік Ахметов Айтбаєв повинна бути звільнена від покарання. Після того, як Ахметов пішов на Україну, в Казахстан 06.29.2017 суд скасувати відстрочку виконання на ньому. 10.03.2017 був виданий «червоне повідомлення» для Інтерполу Казахстану. 

Суд під вартою до суду Ахметова почала 23/10/2017. Але ввечері наступного дня прокурор дав суду повний пакет документів про видачу. З невідомих причин до суду спецназу прибули співробітники в масках. 24.10.2017 Суддя ніч resheniearestovat Ахметов зайняв 18 днів. Ахметов протесту голодування. 9-річна дитина Ахметов досі живе в своїх друзях. 

Домагання Ахметов Казахстану 

Судячи допущені порушення під час затримання і можливої ​​участі спецслужб у цьому процесі, реальна причина Ахметова хотіло оголошення може бути помста за її журналістську діяльність і діяльність опозиції. Ахметов написав статтю для опозиційної казахстанської газети «Трибуна». Газета припинила випуск після 7/9/2017 суд засудив головного редактора Zhanbolata Мамая 3-х років ув'язнення та 3 роки заборони займатися журналістською діяльністю. Казахстанська влада звинуватили редактора в отриманні спонсорської Казахстансько опозиційного політика Мухтара Аблязова і назвав його «відмивання грошей». Правозахисні організації заявили, очевидний політичний характер пропозиції. Крім того, Жанар Ахметов член являеться «Demokratycheskoho вибір Казахстану» - oppozytsyonnoho руху, заходи kotorogo aktyvyzyroval oppozytsyonnиy політик Мухтар Аблязов. Kazahstanskye provlastnиe ЗМІ Ахметов назвав «posobnytsey» і «podruchnoy» Аблязов, Що може svydetelstvovat на realnиh presledovanyya її-підставі. У січні і лютому 2017 року два рази zaderzhyvaly Ахметов і prysuzhdaly для vиplate admynystratyvnиh штрафів за «публікації в Facebook pryzиvov для nesanktsyonyrovannomu mytynhu.» При цьому в лютому, стверджує Як Ахметов polytseyskye сили в otobraly уродженої телефону і пельмені письмового pryzиv брати участь в mytynhe. 

09/03/2017 Ахметов прийшов додому кілька співробітників правоохоронних органів і сказали, що вона звинувачується в порушенні правил дорожнього руху при виході на вулицю. 13/03/2017 було порушено відповідну адміністративну справу. Момент переходу вулиці в недозволеному місці нібито вистрілив відео невідомий чоловік, який може свідчити вести таємне відеоспостереження Ахметову. 

11/03/2017 Ахметов був доставлений в поліцейську дільницю. Слідчий сказав їй, що в 2013 році вона є відповідачем у кримінальній справі, і нібито викликала на допит в якості свідка. Крім того, документи про видачу вказується, що після відходу з уряду в Україні Ахметов Казахстан висунуть свої кримінальні звинувачення в «незаконному перетині кордону» (ст. 392 КК РК). 

Україна допомагає авторитарним режимам для переслідування політичних противників, біженці факт Жанар Ахметов був ще один тривожний прикладом співпраці між Україною і авторитарними державами в здійсненні політичних переслідувань. 

Українська влада співпрацюють з Казахстаном, що запитує видачу казахського опозиційного політика Мухтара Аблязова і його спільників за звинуваченням в «розкраданні БТА Банку Казахстану». 12/09/2016 Французький державний рада відмовила в екстрадиції Аблязова визнав його справу політично мотивованою і заявив, що Казахстан давила на українських і російських властей, вимагаючи від них, що відносяться до видачі. Інтерпол вилучений зі списку пошуку Аблязова і кілька його соратників. Держави Україна ЄС відмовилася видавати кілька осіб, обвинувачених у справі проти Аблязова. 

20/09/2017 в аеропорту «Київ» Український pohranychnyky zaderzhaly узбецький журналіст Нарзулло Ohunzhonova, котория nahodylsya rozиske Інтерпол в Узбекистані на вимогу. Разом з сім'єю приїхав в Україну на IZ Туреччини і запитав polytycheskoho Mountain. 25/09/2017 Український суд его arestoval 40 днів. Pravozaschytnиe організація predaly Причина Uni ohlaske, після cheho 10/18/2017 Ohunzhonov bиl osvobozhden IZ-під варти.

 14/10/2017 в аеропорту «Бориспіль» було затримано опозиційний журналіст Азербайджану Фікрет Гусейнов, який розшукувався Інтерполом для Азербайджану. Він отримав політичний притулок і громадянство в Нідерландах. 17/10/2017 Український суд заарештував його на 18 днів. 

Широко відомо також отримав затримання в Україні в середині 2016 року в області прав людини азербайджанського Alovsata Алієв отримав притулок в Німеччині. Він був змушений провести близько 20 днів у в'язниці, і тільки втручання німецьких дипломатів врятував його від екстрадиції в Азербайджан. Крім того, у вересні 2016 року РБ викрадений з офісу міграційної служби і насильно депортовано до Росії Amynat Бабаєв, який просив притулку в Україні. Це особливо небезпечно залишатися в Україні біженців (в тому числі журналістів і прав людини) з колишніми радянськими республіками, що українські правоохоронні органи тісно співпрацюють. Підтримка авторитарного режиму в Казахстані, найближчий союзник Росії, наклепницьких української влади. У сучасному Казахстані активісти і журналісти отримують тюремні терміни для громадської та профспілкової діяльності, за участь в мирних мітингах для публікації і «reposty» в соціальних мережах. Міграційна служба України систематично і довільно позбавляє притулку або додатковий захист біженців від авторитарного hosudarstv.Pri У більшості випадків ігнорує політично мотивоване кримінальне або адміністративне справу стосовно осіб, що шукає притулок, їх опозиційної діяльність і системних порушення прав людини в їхній країні походження. Наприклад, після російсько-українського збройного конфлікту, десятки громадян, які не згодні з політикою режиму Путіна, переїхали в Україну і попросили притулок, але вони систематично відмовляють у цьому. У грудні 2016 року міграційна служба задовольнила громадянство без депутата парламенту запізнювання України «з Денисом Voronenkova, які підтримали приєднання Кримського півострова. Це вказує на існування в Україні непрозорим і вибірковий підхід до забезпечення захисту іноземних громадян. Фонд «Відкритий діалог» закликає владу звільнити Жанар Ахметов України з-під варту і Казахстан відмовити у видачі. Крім того, Ахметов має намір оскаржити відмову в наданні притулку. Видача не можлива процедури оскарження. Правильні симптоми Ахметов політично мотивоване. Конвенція про статус біженців і Європейська конвенція про видачу забороняє видачу осіб в разі політичного контексту звинувачення. Ми також просимо Європейський парламент, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ООН і уряд demokratycheskyh заявляє okazиvat тиск на українській владі з prekraschenyya співпраці вид dobytsya з avtorytarnиmy режимами в presledovanyy polytycheskyh opponentov. Автори: Ігор Савченко, Андрій Осаволюк відкритий діалог Фото: Facebook Ario Law Firm