Середня зарплата показує зростання, але масовим явищем не стає – Андрій Новак

опубліковано 4 лип. 2017 р., 14:52 office ewgenus   [ оновлено 4 лип. 2017 р., 14:57 ]
Андрій Новак на .facebook.com
У червні середня заробітна плата в Україні склала 7200 гривень. Водночас голова Комітету економістів України Андрій Новак зазначив в ефірі Радіо Свобода, що подібні показники – лише статистика, яку українці не відчувають.

Андрій Новак: Щоб була зарплата 7200 гривень, мінімум третина країни повинна мати зарплату не менше 10 000 гривень. Зарплати є традиційно високими у фінансовому, банківському, страховому секторах. Можна говорити про металургійні підприємства, хімічні, якщо вони працюють прибутково. Звичайно, це ІТ-сфера. Але відсоток цих осіб незначний і не може суттєво вплинути на показник середньої зарплати. Статистичні методи, виводять гарні цифри. Але громадяни насправді порівнюють тільки два показники – динаміку цін і реальних доходів. І коли їх порівнюєш їх, картина вимальовується не дуже райдужна.

Показник середньої зарплати Держстату, є радше рідкістю, аніж масовим явищем – Високі зарплати отримують фахівці, які працюють на високооплачуваних посадах у найзаможніших містах-мільйонниках - додав Андрій Новак на фейсбуці.


radiosvoboda